ProgDVB Kurulumu 2

ProgDVB Kurulum 8

ProgDVB 'yi ilk defa çalıştırdığınızda diseq ayarlarını yapmamızı isteyecektir. Eğer diseq kullanmıyorsak None seçilip sağ taraftaki kartımızın isminin altında bulunan empty yazısına çift tıklıyoruz yada seçili hale getirip Add LNB butonuna basıyoruz.

ProgDVB Kurulum 9

Resimde de gördüğünüz gibi LNB ayarlarını yapacağımız pencere açılıyor. Type altında kullandığımız LNB tipini LOF 1, Switch, LOF 2 değerlerini belirliyoruz. Kullanmakta olduğunuz LNB üzerinde bu bilgiler bulunmakta. Ancak bu ayarlar standart ayarlar olduğu için değişiklik yapmanıza gerek yok. Satellite listesinden antenimizin çevrilmiş olduğu uyduyu seçiyoruz.

ProgDVB Kurulum 10

Diseq kullanıyorsanız Switch seçilmeli. Böylece sağ bölümde dört adet port açılacaktır. Sırasıyla diseq de 1. porta hangi uydu bağlıysa resimdeki 1 nolu empty portuna o uyduyu ekliyoruz.

ProgDVB Kurulum 11

Yandaki resimde iki farklı durum için ayarlar gösterilmiştir. Büyük olan diseqsiz ve Türksat uydusu ayarlı. Siyah çerçeve içinde ise diseqli durum gösterilmiştir. Positioner, motor kullanmanız durumunda seçilecektir.

ProgDVB Kurulum 12

Kullandığımız sistemde Türksat ve Hotbird uydusuna ayarlanmış iki adet antenimiz var. Türksat uydusuna çevirilmiş antendeki LNB den gelen kablo, diseqde 1. porta (LNB1), Hotbird uydusuna çevirilmiş antendeki LNB den gelen kablo, diseqde 3. porta (LNB3) bağlı. Ok butonuna basıp ayarları kaydediyoruz.

ProgDVB Kurulum 13

Uyduyu aratmak için Channel List (Kanal Listesi) kısmından sırasıyla önce Türksat uydusu üzerine geliyor ve uydu adına tıklıyoruz.

ProgDVB Kurulum 14

Uydu taranmaya başlayacaktır. Eğer sadece istediğimiz frekans veya frekansları aramak istiyorsak bu sefer Channel List (Kanal Listesi) yerine bir altındaki Scan Transponder (Transponder Tara) seçeneğine girmeli ve burada karşımıza çıkan pencerede uyduyu ve frekansı seçmeliyiz.

ProgDVB Kurulum 15

Tarama işlemi tamamlandıktan sonra. Ok butonuna basarak kanalları kaydediyoruz. Aynı tarama işlemini diğer uydumuz içinde yapıyoruz. Channel List (Kanal Listesi) kısmından Hotbird uydusu üzerine geliyor ve uydu adına tıklıyoruz.

ProgDVB Kurulum 16

Kanal listesinden herhangi bir kanala tıklıyoruz. Eğer görüntü alamazsanız.

1) Settings - Options penceresini açın.

2) Video sekmesine gelin. MPEG-2 'nin sağ bölümünden Elecard MPEG-2 Video Decoder seçin.

3) Audio sekmesine gelin. MPEG 'in sağ bölümden Elecard Audio Decoder seçin.

4) Herhangi bir kanalı açın ve izlemeye başlayın.

<< ProgDVB Kurulumu