Guide

SkyStar 2 Kurulumu

PC'nizin kapağını açın ve kartı boş bir PCI yuvasına takın mesela ısınma sorunu yaşamamanız için ekran kartına yakın olmayan bir yuvaya en uygunu eğer boş ise alttan ikinci yuvaya takmaktır. PCI DVB Kartın takılması tıpkı ses, ekran kartı vs. gibidir.

ProgDVB Kurulumu

ProgDVB'nin çalışabilmesi için sürücü paketi ile birlikte gelen Server4PC yazılımının bilgisayarınıza yüklenmiş olması gerekiyor. Bu yüklemeyi yapmadan program çalışmamaktadır. Sürücüyü yüklerken bu yüklemeyi de yapmış olmalısınız.

ProgDVB Diseqc Ayarlama

İki adet anteniniz var.Bunlardan biri Türksat (42E) diğeri de Hotbird (13E) uydusuna çevrilmiş olsun. ProgDVB 'yi çalıştırıyoruz. LNB ve DiseqC ayarlarını yapabileceğimiz pencereyi açıyoruz.

Alt DVB Diseqc Ayarlama

AltDVB uydu ekleme, ayarlama, ve diseqc ayarlarının anlatıldıği döküman.

HD kanallar bilgisayarda izlemek

Gelişen teknoloji ile birlikte televizyon yayıncılığında da büyük değişimler yaşanıyor. Renksiz tv yayını ile başlayan maceramız, analog yayından dijital yayına geçiş, bugün ise 3 boyutlu yayınlara ulaşmış durumdayız. Artık çok daha gerçekçi görüntüler elde edilebiliyor.

Vista Skystar Kurulumu

Bu dökümanımızda Vista da Skystar kurulumunu anlatacağız. Kullandığımız Ultimate sürümü. Öncelikle bu adresten güncel sürücüleri indiriyoruz. Şimdi Bilgisayarım simgesine sağ tık - Özellikler den Aygıt Yöneticisi penceresini açıyoruz.

Win TV Nova HD S2 Kurulumu

Bilgisayarımızın kasasını açıyoruz, boş bir PCI yuvasına kartı doğru bir şekilde takıyoruz. Yanlış bir harekette hem bilgisayarınıza hem de kartınıza zarar verebilirsiniz. Lütfen dikkatli olun. Eğer daha önce böyle bir işlem yapmamışsanız teknik yardım isteyiniz.

Win TV Nova S Plus Kurulumu

Kartınızı sorunsuz bir şekilde taktıktan sonra bilgisayarınızı başlatınız. Masaüstüne geldiğinizde Yeni Donanım Bulundu Sihirbazı çalışacaktır. Açılan pencereden İptal düğmesine tıklayıp çıkın. WinTV Kurulum CD 'sini takınız. Otomatik olarak kurulum penceresi açılacaktır. Bu pencereden Step 1: Install Drivers 'a tıklayarak sürücü kurulumunu başlatıyoruz.