SkyStar Kurulumu - How to Install SkyStar

SkyStar Kurulumu

PC'nizin kapağını açın ve kartı boş bir PCI yuvasına takın mesela ısınma sorunu yaşamamanız için ekran kartına yakın olmayan bir yuvaya en uygunu eğer boş ise alttan ikinci yuvaya takmaktır. PCI DVB Kartın takılması tıpkı ses, ekran kartı vs. gibidir. Eğer daha önce makinanıza herhangi donanım takıp sökmemişseniz lütfen bu işten anlayan birinden yardım isteyiniz. Kasanızı kapatarak bilgisayarınızı başlatın.

SkyStar Kurulumu 2

Kartı makinaya taktıktan sonra bilgisayarımızı çalıştırıyoruz. Öncelikle kurulumu gerçekleştirdiğimiz bilgisayarın XP Professional + Servis Paketi 2 kurulu bir sistem olduğunu belirtelim. Şimdi buradan güncel sürücüleri indiriyoruz ve masaüstüne açıyoruz. Masaüstünde ki Bilgisayarım simgesine

faremizin sağ tuşu ile tıklıyoruz ve "Özellikler" - "Donanım" sekmesine geliyoruz. Buradan "Aygıt Yöneticisi" düğmesine basıyoruz.

SkyStar Kurulumu 3

Resimde gördüğünüz gibi sürücüler yüklenmediği için XP kartımızı "Ağ Denetleyicisi" ismiyle göstermekte.

SkyStar Kurulumu 4

Ağ Denetleyicisi yazısının üzerine sağ tıklıyoruz ve "Sürücüyü Güncelleştir..." seçeneğine tıklıyoruz.

SkyStar Kurulumu 5

Sonra Windows Update sitesine bağlansın mı? sorusuna "Hayır, bu kez değil" cevabını vererek İleri düğmesine basıyoruz.

SkyStar Kurulumu 6

Açılan pencerede "Listeden ya da belirli bir konumdan yükle" seçeneğini seçerek İleri düğmesine basıyoruz.

SkyStar Kurulumu 7

Sonra sürücülerimizin bulunduğu yeri göstermek için Gözat düğmesine basıyoruz.

SkyStar Kurulumu 8

Masaüstüne çıkarttığımız sürücüleri içeren klasöre tıklıyoruz ve Tamam düğmesine basıyoruz. İleri düğmesine basıp yüklemeyi başlatıyoruz.

SkyStar Kurulumu 9

XP sürücü uyumluluğu uyarısı alırsanız bu uyarıyı dikkate almadan Devam Et düğmesine basın.

SkyStar Kurulumu 10

Skystar kurulumunu sorunsuz olarak tamamladık.

SkyStar Kurulumu 11

Kartın tanıtılmasından sonra ProgDVB, SkyNet ve diğer bazı programlar için gerekli olan Server4PC programını yüklemeliyiz. Önce Masaüstüne açtığımız TS440a klasörü içindeki Install klasörüne giriyoruz. Burada ki DVBViewer klasörünü siliyoruz ve aynı yerdeki Setup dosyasına çift tıklıyoruz. Kurulumdan sonra No, I Will restart my computer later. seçeneğini seçip Finish düğmesine tıklıyoruz. Sonra Başlat - Tüm Programlar - Başlangıç altındaki Server4PC öğesine sağ tıklayıp siliyoruz. Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz. Şu ana kadar yaptığımız kurulum işlemi kartın doğru çalışması için gerekli olan Server4PC programını kurmak içindi. Uydu yayınlarını izleyebilmek için makinenize Alt-DVB, ProgDVB gibi programlar kurmanız gerekmektedir. Bu programları nasıl kullanacağınızı ayarlarının nasıl yapılacağını anlatan yazılı ve görüntülü anlatımlara Video Kurs ve Döküman bölümlerinden ulaşabilirsiniz.