Hauppauge WinTV NOVA S Plus Kurulumu

Bilgisayarımızın kasasını açıyoruz, boş bir PCI yuvasına kartı doğru bir şekilde takıyoruz. Yanlış bir harekette hem bilgisayarınıza hem de kartınıza zarar verebilirsiniz. Lütfen dikkatli olun. Eğer daha önce böyle bir işlem yapmamışsanız teknik yardım isteyiniz.

Kartınızı sorunsuz bir şekilde taktıktan sonra bilgisayarınızı başlatınız. Masaüstüne geldiğinizde Yeni Donanım Bulundu Sihirbazı çalışacaktır. Açılan pencereden İptal düğmesine tıklayıp çıkın. WinTV Kurulum CD 'sini takınız. Otomatik olarak kurulum penceresi açılacaktır. Bu pencereden Step 1: Install Drivers 'a tıklayarak sürücü kurulumunu başlatıyoruz.

WinTV NOVA S Plus Kurulum

Kartın sorunsuz bir şekilde kurulduğunu gösteren pencere gelene kadar bekliyoruz. Drivers have been updated Successfully (Sürücüler başarı ile güncellendi) yazısı görüntülemişse çubuğa tıklayarak pencereyi kapatıyoruz. Farklı bir uyarı ile karşılaşırsanız kartın bağlantılarını kontrol ediniz.

WinTV NOVA S Plus Kurulum

Yeni donanımımızı kontrol etmek için masaüstündeki Bilgisayarım simgesine sağ tıklıyoruz. Özellikler - Donanım - Aygıt Yöneticisini açıyoruz. WinTV, Ses video ve oyun kumandası altında Hauppauge WinTV 88X adıyla eklenmiş durumda. Kartımızı sorunsuz bir şekilde bilgisayarımıza kurduk. Bu işlemden sonra isterseniz Step 2: Install WinTV ile WinTV yazılımını kurabilir ya da DVBDream, DVBViewer gibi DVB Oynatıcıları bilgisayarınıza kurup kanalları izlemeye başlayabilirsiniz. WinTV yazılımını kullanıp kullanmamak sizin tercihinize kalmış.

WinTV NOVA S Plus Kurulum

Hauppauge tarafından çıkarılan WinTV yazılımı 7. sürüme ulaşmış durumda web sitesinden indirebilirsiniz. Program DVB-S HD S2 'yi desteklemiyor ve çok fazla geliştirilmesi gereken tarafı var. WinTV7 'yi test için bilgisayarımıza kurduk maalesef NOVA-S-Plus kartını da tanımadı. Bu düzeltilmesi gereken büyük bir sorun. Sadece kurulum CD 'sinden çıkan WinTV6 kartınızı tanıyor. WinTV yazılımını bir sebebiniz yoksa kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Sitemizden indirebileceğiniz bir DVB Oynatıcı fazlasıyla işinizi görecektir.

WinTV 7

Kart üzerinde s-video, kompozit ve stereo ses girişi mevcut. Bu sayede harici kaynaklardan görüntü kaydı yapabilirsiniz. Bu girişleri kullanabilmek için gerekli kablolar ürünle birlikte gelmiyor.

<< WinTV Nova-S-Plus incelemesi